Челси поражен од Брентфорда на "Стамфорд бриџу", "петарда" Арсенала против Шефилда

Фудбалери Брентфорда савладали су Челси 2:0 у Лондону у мечу 10. кола Премијер лиге. Арсенал убедљив против Шефилд јунајтеда 5:0, Борнмут бољи од Барнлија 2:1. Вулвси и Њукасл поделили бодове 2:2.

После прбих 45 минута завршених без голова, уследио је занимљивљији наставак.

Итак Пинок је у 58. минуту довео госте у вођство. Челси је надирао, покушавао, али до изједначења тим Маурисија Покетина није стигао. На све то је Брентфорд дошао и до другог поготка, стрелац је био Брајан Мбеумо у шестом минуту судијске надокнаде.

Са нова три бода, укупно 13, Брентофрд је сменио Члеси на 10. позицији на табели Премијер лиге, "плавци" каскају са бодом мање.

Челсију у наредном колу првенства следи гостовање код лидера првенства Тотенхема. Брентфорд иде пред ноге Шефил јунајтеду.

Арсенал је наставио потеру за Арсеналом убедљивим тријумфом над Шефилд јунајтедом 5:0.

Еди Нкетија је хет-трик почео поготком у првом полувемену, а наставио у 51. и 58. минуту, да би голеаду довршили резервисти Вијеира са беле тачке и Томијасу у последњим тренуцима меча.

"Тобџије" су прошле водећем Тотенхему на два бода заостатка, док су "оштрице" последње на табели са само једним освојеним бодом.

Борнмут је после преокрета на свом терену савладао екипу Барнлија 2:1.

Гости су повели голом Чарлија Тејлора, али су три бода "трешњицама" донели Семењо и Билинг.

У последњој утакмици суботњег програма, Вулвси и Њукасл одиграли су нерешено 2:2.