Убедљиве победе Астон Виле, Фенербахчеа и Ајнтрахта у Лиги конференција, Плзен славио у Загребу

Астон Вила убедљиво славила у Алкмару 4:1, Фенербахче лако изашао на крај са Лудогорецом 3:0, док је Олимпија истим резултатом поражена од Клаксвика на Фарским Острвима, у утакмицама трећег кола Лиге конференције. Паок после преокрета славио у Шкотској, Динамо у Загребу поражен од Плзена.

Фудбалери Астон Виле победили су у гостима екипу АЗ Алкмара резултатом 4:1 у мечу трећег кола групе Е Лиге конференција.

Голове за Астон Вилу постигли су Лион Бејли у 13, Јури Телеманс у 23, Оли Воткинс у 51. и Џон Мекгин у 56. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Ибрахим Садик у 65. минуту.

У другом мечу Групе Е састају се екипе Легија је као гост савладала екипу Зрињског 2:1.

Табела: Астон Вила 6, Легија 6, Зрињски 3, АЗ Алкмар 3.

Фудбалери Фенербахчеа су на свом терену победили Лудогорец 3:0 у мечу трећег кола групе Х.

Голове за Фенербахче постигли су Мичи Бачуаји у 42. и Миха Зајц у 52. и 93. минуту.

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић био је у стартној постави турског клуба, а замењен је у 64. минуту.

У другој утакмици групе састају се тимови Нордсјеланда је у Трнави савладао екипу Спартака 2:0.

Табела: Фенербахче 9, Нордсјеланд 6, Лудогорец 3, Спартак 0.

Фудбалери Лила су у трећем колу групе А на свом терену победили Слован из Братиславе 2:1, док је Клаксвик на свом терену надиграо Олимпију резултатом 3:0.

Табела: Лил 7, Слован 6, Клаксвик 4, Олимпија 0.

Гент је у трећем колу групе Б на свом терену савладао Бреидаблик 5:0, док је одложен меч између Макабија из Тел Авива и Зорије.

Табела: Гент 7, Зорија 4, Макаби 3, Бреидаблик 0.

Фудбалери Астане победили су Балкани у Приштини 2:1 у мечу трећег кола групе Ц.

У вечерњем термину Динамо је у Загребу поражен од Плзена минималним резултатом.

Табела: Плзен 9, Динамо 3, Астана 3, Балкани 3.

Клуб Бриж је у трећем колу групе Д у гостима надиграо Лугано 3:0.

У оквиру исте групе екипа Бодо Глимта савладала је тим Бешикташа 3:1.

Табела: Клуб Бриж 7, Бодо Глимт 4, Лугано 4, Бешикташ 1.

Паок је у Групи Г направио велики преокрет и дошао до три бода у Шкотској, иако је Абердин водио 2:0.

Ајнтрахт је био убедљив против Хелсинкија 5:0.

Табела: Паок 9, Ајнтрахт 6, Абердин 1, Хелсинки 1.