Интер се изборио са Салцбургом, Сосиједад тријумфовао у Лисабону

Фудбалери Интера савладали су на свом терену екипу Салцбурга 2:1, у утакмици трећег кола Групе Д Лиге шампиона. Реал Сосиједад у Лисабону савладао Бенфику 1:0 и задржао корак са нероазурима.

Интер је био фаворит у мечу трећег кола Лиге шампиона са Салцбургом, али је до победе и три бода дошао теже него што се очекивало.

Млада аустријска екипа показала је много жеље и ватре, али није могла ни до бода против знатно искуснијег противника, који је прошле сезоне играо велико финале са Манчестер ситијем.

Гости су запретили на почетку меча, али је Интер први дошао до поготка - Алексис Санчез је у 19. минуту помало срећно дошао до лопте и прецизним ударцем савладао голмана Шлагера.

Салцбург је ипак стигао до изједначења. Играо се 57. минут када је Израелац Глук прецизним ударцем завршио лепу акцију свог тима.

Само седам минута касније досуђен је пенал за Интер, а Чаланоглу је био прецизан извођач најстроже казне.

Победа Интера је могла бити и убедљивија, али је погодак Лаутара Мартинеза ВАР поништио због офсајда у којем се нашао асистент Фратези.

Минималац Сосиједада у Лисабону

Реал Сосиједад наставио је борну са Интером за прво место у групи, а тим из Сан Себастијана у трећем колу славио је у Лисабону против Бенфике 1:0.

Стрелац јединог гола на мечу био је Браис Мендез у 63. минуту утакмице.

Гости су одиграли одличан меч, били бољи ривал од Бенфике, која разочаравајуће после три одиграна меча остаје без иједног бода у Групи Д.