Кваратскелија донео Наполију тријумф у Верони, утешни погодак Лазовића

Фудбалери Наполија савладали су као гости екипу Вероне 3:1, уз два поготка Квиче Кваратскелије и приближили се врху табеле Серије А. Почасни погодак за домаћи састав постигао српски репрезентативац Дарко Лазовић. Интер је у гостима савладао екипу Торина 3:0.

Иако је тренер Руди Гарсија остао без нападача Виктора Осимена, Наполи је успео да се из Вероне врати са три бода у џепу.

У првој утакмици деветог кола Серије А, Наполитанци су тријумфовали 3:1 на "Бентегодију".

Политано је донео предност шампиону Италије, да би пре полувремена Квича Кваратскелија дуплирао вођство.

Грузин је постигао и свој други погодак на мечу, да би коначан резултат поставио српски репрезентативац Дарко Лазовић.

Наполи се тако вратио у врх табеле Серије А са 17 бодова, колико имају трећепласирана Фјорентина и четвртопласирани Јувентус.

Интер је савладао Торино у гостима са 3:0, а сви голови постигнути су у другом полувремену.

Гости су били бољи ривал у оба полувремена константно претили голу ривала, али је Торино успео да сачува гол и без промена на семафору оде на полувреме.

У наставку игре интер је бољу игру на терену крунисао голом Турама у 59. минуту, да би у 67. Мартинез повисио на 2:0.

Тачку на меч ставио је Чалханоглу голом са беле тачке у судијској надокнади утакмице.