Жираси хет-триком не допушта Борусији Дортмунд прво место Бундеслиге

У мечевима седмог кола Бундеслиге првопласирани Штутгарт је савладао Волфсбург са 3:1, а највећи конкурент Борусија Дортмунд је са 4:2 биља боља од Унион Берлина.

Штутарт је на свом терену победио захваљујући врхунском Серхуу Жирасију, који је остварио хет-трик.

Волфсбург је први дошао до поготка, стрелац је био ЈаниК Герхарт у 34. минуту. Уследило је друго полувреме у ком је Жираси био изнад свих.

Прво је из пенала у 67. минуту постао егал на семафору. Погоци у 78. и 82. минуту су му донели хет-трик и победу Штутгарту.

Три бода који их држе на првом месту првенства Немачке са 18 бодова. Волфсбург је седми са 12 бодова.

Наредни ривал после репрезентативне паузе Штутгарту ће бити Унион Берлин, а Волфсбург дочекује Бајер Леверкузен.

Управо следећи ривал Штутарта, Унион Берлин је поражен од Борусије Дортмунд са 4:2.

Борусија је до почетне предности дошла преко Никласа Фулкруга у седмом минуту. Преокрет Униону донели су Робин Госенс голом у деветом и Леонардо Бонући у 31. минуту.

Нико Шлотербек изједначава у 49. минуту, а Јулијан Брант враћа вођство Борусији у 54. минуту. Победу је запечатио Јулијан Ријерсон у 71. минуту.

Тим из Дортмунда на другом месту на табели каска један бод за Штутгартом. Унион Берлин је на 13. месту са шест бодова.

Борусију после паузе чека нови сусрет на домаћем терену, ривал је Вердер.