Бизарна завршница донела Милану прво место, голман Жиру "преживео" пречку у судијској надокнади

Фудбалери Милана савладали су 1:0 Ђенову на "Луиђи Ферари" стадиону у мечу осмог кола Серије А, преузевши прво место италијанског првенства од градског ривала Интера. "Неро-Азури" су претходно одиграли нерешено 2:2 код куће против Болоње.

Једна од најнеизвеснијих завршница у претходних неколико сезона у Серији А.

Кристијан Пулишић је голом у 87. минуту донео Млану предност, али ту није био крај. Голману гостију Мајку мањану је додељен црвнеи картон у на самом истеку судијске надокнаде, тако да је Оливије Жиру морао да спатне међу стативе и стави голманске рукавице. већ наредни шут је био опасан. Слободнан ударац се одбио од живог зида Милана, лопта је незгодно одскочила и погодила пречку.

Дошао је и голман Ђенове у Ђозеп Матринез као припомоћ у казненом простору, али је у намери да спречи контру и сачува празну мрежу начинио груб фаул за жути картон, свој други на утакмици, самим тим и њему је следио пут ка свлачионици.

Жиру је имао једно храбро излетање и хватање лопте за спас мреже Милана.

Победа која диуже Милан на прво место Серије А са 21 бодом, Интер је други са 19 бодова.

Ништа није наговештавало кикс Интера, пошто је домаћин после само 13 минута игре водио 2:0. Франческо Аћерби у 11. и Лаутаро Мартинез у 13. минуту су донели Интеру велику предност.

Већ у 19. минуту Рикардо Орсолини је смањио са беле тачке на 1:2, да би Џошуа Циркзи у 52. минуту донео поравнање и испоставиће се велики бод гостима.

Милан је једини пораз у досадашњем делу шампионата доживео баш од Интера (1:5).