Реми Јувентуса и Аталанте, Болоња убедљива против Емполија

Фудбалери Болоње савладали су на домаћем терену екипу Емполија са убедљивих 3:0 у утакмици седмог кола италијанске Серије А. Аталанта је у Бергаму ремизирала са Јувентусом без голова.

Болоња је током читавог меча била бољи ривал и на крају је заслужено изборила сва три бода.

Сва три гола за домаћу екипу постигао је Рикардо Орсолини, у 21. минуту, 66. минуту и трећем минуту надокнаде времена.

Фудбалер Емполија Франческо Капуто постигао је гол у 37. минуту, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.

Ђенова и Удинезе су подеилили бодове у Удинама.

Гости су стигли до предности голом Гудмундсона у 14 минуту, да би у 23. Лука изједначио на 1:1.

Гудмундсон је поново постигао гол у 28. али је он поништен након интервенције из ВАР собе. Исти фудбалер је у 41. дуплирао предност своје екипе на 2:1.

Изједначење Удинезеу донео је Матуро аутоголом у надокнади меча.

Јувентус и Аталанта су у Брегаму одиграли без голова.

Домаћин је био конкретнији, нападао током већег дела меча, упутио чак 15 шутева ка Шченсном, али нису успели да дођу и до гола.