Вељковић стрелац у поразу Вердера од Дармштата

Фудбалери Дармштата победили су на домаћем терену екипу Вердера резултатом 4:2 у утакмици шестог кола немачке Бундеслиге. Фрајбург је био бољи од Аугсбурга 2:0.

Утакмица две екипе са доње половине табеле немачке лиге била је равноправна стањем на терену, али не и по резултату, јер је домаћин успео да искористи шансе које су му се указале, док је Вердеру недостајало среће.

Голове за Дармштат постигли су Матијас Бадер у петом, Тим Шкарке у 25, Марвим Мелем у 50 и Тобијас Кемпе у 62. минуту из пенала.

Стрелци за госте били су Оливије Деман у 70. и српски репрезентативац Милош Вељковић у 79. минуту. Вељковић је одиграо цео меч за клуб из Бремена.

Дармштат се налази на 15. месту на табели са четири бода, а у наредном колу Бундеслиге гостоваће Аугсбургу. Фудбалери Вердера су 12. са шест бодова, док ће у наредном колу дочекати Хофенхајм.

Фрајбург је на свом терену савладао екипу Аугсбурга 2:0.

Домаћин је повео већ у 5. минуту голом Грифа са беле тачке, док је Линхарт у 56. поставио коначан резултат на мечу.