Милан сигуран на гостовању против Каљарија, Самарџић стрелац у убедљивом поразу Удинезеа од Наполија

Фудбалери Милана победили су у гостима екипу Каљарија 3:1 у оквиру шестог кола италијанске Серије А. Наполи је савладао екипу Удинезеа 4:1, а стрелац утешног гола био је српски репрезентативац Лазар Самарџић.

Екипа Милана уписала је пети тријумф у досадашњем делу сезоне и налази се на другом месту иза градског ривала Интера.

Стрелци за Милан били су Ноа Окафор у 40, Фикајо Томори у 45. и Рубен Лофтус-Чик у 60. минуту.

Гол за Каљари постигао је Зито Лувумбо у 29. минуту.

Лука Јовић због повреде није био у тиму Милана.

У наредном колу Милан ће дочекати Лацио, док ће Каљари гостовати у Фиренци код екипе Фјорентине.

Аталанта је савладала Верону 1:0, голом Тона Копмејнерса у 13. минуту. Дарко Лазовић је од 58. минута играо за Верону.

Емполи је на свом терену победио Салернитану 1:0. Стрелац победоносног гола био је Томасо Балданци у 34. минуту.

Сасуоло је након преокрета у гостима надиграо екипу Интера 2:1.

Домаћин је до гола стигао у надокнади првог полувремена када је Дензел Дамфрис погодио на асистенцију Турама.

Бајрами је у 54. гостима донео изједначење, да би тачку на потпуни преокрет ставио Берарди у 63. минуту.

Лацио је на домаћем терену савладао екипу Торина 2:0. Голове за домаћина постигли су Вецино у 56. минуту и Закањи у 75.

Наполи је убедљиво савладао Удинезе на домаћем терену 4:1.

Стрелци за Наполи били су Зјелински и Осимен у првом полувремену, односно Кварацхелија и Симеоне у другом.

Утешни погодак за Удинезе постигао је Лазар Самарџић у 81. минуту меча након акције коју је скоро сам искреирао.