Фјорентина продужила Удинезеов низ без победе, сусрет Миленковића и Самарџића

Фудбалери Фјорентине савладали су Удинезе 2:0 на гостујућем терену у мечу 5. кола Серије А.

Госте из Фиренце је у вођство донео Лукас Mартинез Кварта у 32. минуту на асистенцију Ђакома Бонавентуре.

Управо је асистент код првог поготка, Бонавентура био стелац другог поготка за Фјорентину у другом минуту судијске надокнаде.

Никола Миленковић је за Фјорентину ушао са клупе у 66. минуту. Лазар Самарџић је стартовао за Удинезе, па је замењен у 83. минуту.

Виола је искористила кикс Јувентуса са се изједначи са клубом из Торина на табели са 10 бодова и налази се на петом месту. Удинезе је још увек без победе и има тек три бода, што их ставља у "доњи дом" екипа у зони испадања.

Фјорентини следи још јендо гостовање у нарендом колу, ривал је Фросиноне. Удинезе иде пред ноге прваку Наполију.

Интер је у ранијем недељном термину победио Емполи 1:0, голом Федерика Димарка у 51. минуту.

Аталанта је савладала Каљари са 2:0 у Бергаму.

Без голова у Болоњи, Осимен промашио пенал за Наполи

Фудбалери Болоње и Наполија одиграли су вечерас без голова на стадиону "Ренато Дал'Ара" у утакмици петог кола Серије А.

Наполи је највећу шансу на утакмици имао преко Виктора Осимена, који у 72. минуту није искористио пенал за клуб из Напуља.

Наполи је последњу победу у Серији А остварио 27. августа против Сасуола (2:0). Клуб из Напуља је на последња три меча забележио један пораз и два ремија. Првак Серије А је седми на табели са осам бодова. Болоња је 11. на табели са шест бодова.

Наполи ће у наредном колу на свом терену дочекати Удинезе, док ће Болоња гостовати Монци.