Кејнов први хет-трик за Бајерн, минимална победа Борусије Дортмунд

Фудбалери Бајерна савладали су на свом терену екипу Бохума 7:0 у оквиру петог кола немачке Бундеслиге. Борусија Дортмунд победила је Волфсбург минималним резултатом 1:0. Енглески нападач Хари Кејн постигао је први хет-трик од доласка у тим их Минхена.

Бајерн је уписао четврти тријумф у новој сезони Бундеслиге, а након ремија са Леверкузеном, тим из Минхена се вратио на победнички колосек.

Бохум је у већем делу игре био потпуно немоћан, екипа Бајерна је контролисала читав терен и није дозвољавала гостима да креирају ефикасне акције.

Ерик Максим Чупо-Мотинг довео је домаћи тим до раног вођства, већ у четвртом минуту је био прецизан након додавања Кингслија Комана.

Свој први гол на мечу Хари Кејн је постигао у 13. минуту, а на недостижних 3:0 повисио је Матијас де Лихт након асистенције Џошуе Кимиха.

До крај првог дела игре Лирој Сане постигао је још један гол за Бајерн.

У наставку игре, Кејн је био прецизан из пенала у 54. минуту меча, постигавши свој други гол. Матис Тел је постигао шести гол за Бајерн у 81. минуту, а Кејн је поставио коначан резултат утакмице у седам минута касније.

Кејн је у досадашњем делу Бундеслиге постигао седам голова, а испред њега налази се Серхоу Гуираси из Штутгарта са три гола више од Енглеза.

Борусија боља од Волфсбурга

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су на свом стадиону екипу Волфсбурга 1:0. Борусија је након два ремија уписала други тријумф заредом.

Прво полувреме је завршено без голова, а једини гол за екипу из Дортмунда постигао је Марко Ројс у 68. минуту меча.

У наредном колу Борусија ће играти против четвртопласираног Хофенхајма, а Волфсбург дочекује Ајнтрахт из Франкфурта.