Фудбалерке Србије преокретом до победе против Украјинки у Лиги нација

Женска фудбалска репрезентација Србије успешно је почела такмичење у Лиги нација, пошто је у првом мечу Треће групе Б Лиге као гост савладала селекцију Украјине 2:1.

Иако је на полувремену Украјина имала предност, Србија је у наставку дошла до преокрета и прве победе у новооснованој Лиги нација - 2:1.

Утакмица је одиграна у пољском Старогарду Гдањском, а изабранице Драгише Зечевића стидљиво су ушле у дуел и дозволиле противницама да дођу до предности.

У 20. минуту погодак је постигла Овдијчук, после велике грешке одбране Србије.

Ипак, Србија је у наставку заиграла знатно агресивније и успеле да дођу до преокрета.

Прво је Јелена Чанковић у 64. минуту из слободног ударца савладала голманку Украјине, да би Невена Дамјановић у 79. минуту одлично реаговала после корнера са десне стране и поставила коначан резултат утакмице.

Србија је освојила прва три бода у Трећој групу Б Лиге нација, а касније се састају Грчка и Пољска.

Наредни меч Србија игра 26. септембра, када ће доћекати селекцију Грчке у Старој Пазови.