Меси и Алба одвели Интер из Мајамија у финале Конкакаф Лига купа

Фудбалери Интера из Мајамија пласирали су се у финале Конкакаф Лига купа, пошто су у Честеру победили Филаделфију резултатом 4:1. Тим је до победе предводио аргентински ас Лионел Меси који је наставио серију сјајних игара и постигао нови погодак за свој тим.

Од самог почетка меча Интер је преузео иницијативу и практично победу обезбедио већ у првом полувремену обезбедивши убедљиво вођство.

Голове за Интер постигли су Хосеф Мартинес у трећем, Лионел Меси у 20, Ђорди Алба у 45. и Давид Руиз у 84. минуту. Једини стрелац за Филаделфију био је Алехандро Бедоја у 73. минуту.

Интер ће у финалу Лига купа играти са екипом Нешвила, која је у полуфиналу била боља од мексичког Монтереја 2:0.

Меси је на свом шестом мечу у дресу Интера постигао девети гол за екипу из Мајамија. Амерички медији подсећају да Интер пре доласка аргентинског фудбалера није остварио победу на 11 мечева у МЛС лиги.