Гол СМС-а за пласман Ал Хилала у полуфинале арапског Купа шампиона

Српски интернационалац Сергеј Милинковић-Савић отворио је серију погодака којом су фудбалери Ал Хилала надиграли великог ривала Ал Итихад са 3:1 и изборили пласман у полуфинале арапског Купа шампиона.

Већ на самом почетку меча Ал Хилал је повео у 14. минуту када је Сергеј Милинковић-Савић, сјајно реаговао после корнера Рубена Невеша и главом закуцао лопту у мрежу гостију.

Сергеју је то био други погодак након што се у стрелце уписао и у прошлом дуелу са Видадом.

Екипа из Ријада је на полувреме отишла са два гола предности, а у судијској надокнади са беле тачке прецизан је био Салем Ал Давсари.

Карим Бензема у 78. минуту није реализовао једанаестерац за Ал Итихад чији дрес носе још Нголо Канте и Жота.

Ал Хилал ће се у полуфиналу састати са бољим из дуела Ал Шабаба и Ал Вахда.