Бугарска ремизирала у Литванији пред Србију

Фудбалска репрезентација Бугарске одиграла је нерешено 1:1 на гостовању Литванији у мечу Г групе квалификација за ЕУРО 2024, иако је више од 70 минута имала играча више.

Едвинас Гирдваинис је у 15. минуту довео домаће у изненађујуће вођство после асистенције Гвидаса Гинеитиса.

Само два минута касније домаћин остаје са десеторицом, искључен је Јустас Ласицкас, бивши члан Вождовца.  Бројчану предност гости су искористили веома брзо и изједначили у 27. минуту преко Марина Петкова.

Деловало је тад да ће рутински изабраници Младена Крстајића стићи до потпуног преокрета и победе, али у томе нису успели.

Обе екипе освојиле овим ремијем су први бод у текућим квалификацијама, Литванија у другој, а Бугарска у трећој утакмици коју је одиграла.

На челу Г групе је Србија која има две победе из два одиграна меча.

Бугарска у уторак дочекује Србију у Разграду, док Литванија гостује Мађарској.