Евертон задржао елитни статус, Митровић промашио пенал против Јунајтеда

Победом над Борнмутом 1:0, фудбалери Евертона задржали су премијерлигашки статус. Шампион Сити поражен у Брентфорду, Арсенал убедљив против Вулвса. Јунајтед савладао екипу Фулама 2:1, Александар Митровић промашио пенал за госте.

Утакмицама последњег, 38. кола спуштена је завеса на такмичење у Премијер лиги ове сезоне, а само једна ствар није била одлучена пре овог поподнева – ко ће се преселити у нижи ранг.

На крају, Евертон је остао у елити, а поред одавно прежаљеног Саутемптона, у Чемпионшип иду Лидс и Лестер.

Евертону је тријумф донео Дукуре у 66. минуту, па ће "карамеле" наставити дугу традицију играња у елитном рангу такмичења.

Лестеру ни тријумф над Вест Хемом од 2:1 није био довољан за опстанак, док је Лидс на свом терену поражен од Тотенхема 4:1.

Шампион Манчестер сити изгубио је у Брентфорду голом Пинока у финишу меча, а Пеп Гвардиола је поново одмарао носиоце игре, пошто "грађане" очекује финале Лиге шампиона и дуел са Интером.

Арсенал је одличну сезону, коју није успео да крунише титулом, окончао убедљивим тријумфом над Вулвсима од 5:0.

Манчестер јунајтед је савладао екипу Фулама 2:1 и тако се докопао трећег места на табели. Српски нападач Александар Митровић промашио је пенал у првом полувремену, при вођству годстију 1:0.

На четвртом месту на табели завршио је Њукасл, који је у последњем колу играо нерешено са Челсијем 1:1.

Најзанимљивија утакмица виђена је у Саутемптону, где је домаћин са Ливерпулом одиграо 4:4.

Астон Вила је савладала екипу Брајтона 2:1, док у дуелу између Кристал Паласа и Нотингема није било победника 1:1.