Верона и Емполи поделили бодове, Леће се сачувао од испадања

Фудбалери Вероне и Емполија одиграли су нерешено 1:1 у првом мечу наставка 37. кола Серије А који је био својеврсни дерби зачеља у борби за опстанак. Бодове су поделили Болоња и Наполи одигравши 2:2, а у трећој утакмици Леће је на гостовању надиграо Монцу са 1:0 у одвојио се од зоне испадања.

Верона је имала велику шансу да на свом терену дође до драгоцена три бода, спасоносна за опстанак у лиги, када је у 61. минуту Аргентинац Адолфо Гаич донео вођство домаћем тиму.

У наставку су се грчевито бранили и успевали да одрже предност, чак се ушло и у судијску надокнаду времена, па се учинило да је победа на видику али је онда уследило изненаљење.

У шестом минуту надокнаде словеначки везиста Петар Стојановић постиже погодак за Емполи и практично Верону оставио у зони испадања.

Сада је на 18. месту са 31 бодом, колико има и Специја, па се за та два тима наставља борба за опстанак, а Емполи је на 14. месту са 43 бода.

Водећи Наполи је шампионски ушао у меч на гостовању у Болоњи и били надомак нове победе и потврде титуле али су испустили предност од 2:0 а мало је недостајало и да изгубе меч.

Наполи је повео головима Виктора Осимена на почетку првог и другог полувремена, а онда су иницијативу преузели играчи Болоње.

У 62. минуту игре Луис Фергусон смањује на 2:1, да би преко Лоренца де Силвестрија изједначили у 84. минуту а онда имали и неколико шанси за преокрет резултата.

У осмом минуту судијске надокнаде Никола Сансоне постиже гоч за  домаћине али је ипак поништен због офсајда па се Наполитанци за мало избегли пораз.

У трећој данашњој утакмици Леће је на гостовању надиграо Монцу са 1:0 и са нова три бода се пралтично бедно удаљио од зоне испадања.