Адејеми јунак убедљивог тријумфа Дортмунда над Волфсбургом

Фудбалери Борусије Дортмунд убедљиво су савладали Волфсбург 6:0 на свом терену у 31. колу Бундеслиге. Карим Адејеми са два поготка и једном асистенцијом био је јунак тријумфа домаћег тима.

Након ремија са Бохумом у претходном колу, Борусија је тријумфовала у мечу против Волфсбурга. Тим из Дортмунда има бод мање од првопласираног Бајерна и седам више од трећепласираног Лајпцига.

Први гол на мечу постигао је Карим Адејеми у 14. минуту и наговестио убедљив тријумф над тимом Волфсбурга.

Себастијен Але је повећао предност у 28. минуту, да би Донијел Мален десет минута касније постигао трећи гол и назнаку Волфсбургом дебакла.

У другом полувремену Џуд Белингем постигао је свој први, а укупно четврти гол на утакмици у 54. минуту игре.

Пет минута касније, Адејеми је постигао свој други гол на мечу, а у 65. минуту је имао прилику да повећа предност, међутим промашио је пенал.

Коначан резултат дуела поставио је Белингем у 86. минуту.