Јунајтед прокоцкао предност, Јувентус бољи од Спортинга

Фудбалери Манчестер јунајтеда одиграли су нерешену утакмицу на свом стадиону са Севиљом 2:2 у оквиру првог четвртфиналног меча Лиге Европе. Јувентс је на гостовању у Лисабону био бољи од Спортинга, 1:0.

Манчестер јунајтед је у први четвртфинални дуел против Севиље ушао као фаворит, а ту улогу оправдао је током већег дела дуела на "Олд трафорду".

Стабилна и добро конципирана игра исплатила се релативно рано.

Марсел Сабицер био је стрелац водећег гола за Јунајтед у 14. минуту игру, да би седам минута касније исти играч удвостручио предност након сјајног додавања Ентонија Марсијала.

До крај првог дела игре није било промене резултата нити већих прилика за поготком.

Након петнаестоминутне паузе, Јунајтед је имао резултат с којим би мирно чекали реванш у Шпанији.

Међутим, дешавања су се сувише брзо одиграла. Прво је Хесус Навас смањио предност Севиље, голом у 84. минуту, да би у финишу утакмице изједначујући гол за екипу из Андалузије постигао Ен Несири након ценатршута Окампоса.

Лопта је на путу до гола погодила Мегвајера и завршила у мрежи Јунајтеда.

Српски репрезентативац Немања Гудељ одиграо је цео меч за Севиљу.

Нерешеним резултатом утакмица је завршена, а реванш се игра за седам дана у Севиљи.

Јувентус бољи од Спортинга

Фудбалери Јувентуса победили су екипу Спортинга са 1:0 у првој утакмици четвртфинала Лиге Европе.

Једини гол на утакмици је постигао Федерико Гати у 71. минуту меча.

Српски репрезентативац Филип Kостић провео је цео меч на терену, док је Душан Влаховић ушао у игру у 64. минуту, а за време које је провео на терену је добио жути картон.

Бајер Леверкузен и Ројал Унион су одиграли нерешено 1:1.

Гости из Белгије су до вођства дошли преко Виктора Бонифасеа у 51. минуту, а Бајер је изједначио голом Флоријана Вирца у 82. минуту.

Фудбалери Фејнорда у ранијем термину победили су на свом терену Рому са 1:0.