Почело фудбалско првенство у Шведској – тријумфи Малмеа и Јургордена

Почела је 99. сезона Алсвенскана, фудбалског такмичења највишег ранга у Шведској. У прве две утакмице су Јургорден и Малме забележили победу, а бранилац титуле Хекен први меч игра у понедељак.

У новој сезони шведског фудбалског првенства за титулу ће се борити 16 клубова. Бранилац трофеја је Хекен, који је прошле године дошао до своје прве титуле.

Првог дана такмичења одигране су две утакмице. У првој је Малме забележио минималну победу над Калмаром – 1:0.

Једини гол са беле тачке постигао је Исак Кисе Телин у 67. минуту.

Више голова било је на мечу Јургорден–Бромапојкарна. Домаћини су били убедљиви са 3:1.

Два поготка за Јургорден постигао је Хампус Финдел у 16. и 51. минуту, а трећи гол дао је Густав Викхејм у завршници првог полувремена.

Једини гол за госте дао је Маријан Ћосић у 60. минуту.

У недељу ће бити одигране четири утакмице – састају се Хамарби и Дегерфорс, Норћепинг и Сиријус, Гетеборг и Варнамо и Халмстад и АИК.

Бранилац титуле Хекен први меч игра у понедељак против Елфсборга, а тада ће се састати и Мјелби и Варберг.