Звезда преокретом до нова три бода, велики отпор новосадске Младости

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Младости из Новог Сада 4:2 у оквиру 28. кола Суперлиге Србије.

Резултат меча говори да је Звезда рутински дошла до 24. тријумфа у Суперлиги Србије, међутим екипа Младости је пружила достојан отпор актуелном шампиону Србије.

Домаћа екипа отворила је сусрет офанзивним притиском на задњу линију гостију у чему су фудбалери Младости одолевали и вребали прилику из контранапада.

Иванић је промашио зицер у 9. минуту. Казна је брзо стигла, два минута касније.

На десној страни Ћосић је прешао Драговића, а затим центрирао по земљи, на првој стативи лопту је промашио Бабић, а на другој је пред празном мрежом био Милан Видаков чиме је довео у предност Младост, 0:1.

Звезда је узвратила пресингом и индивидуалним акцијама Мирка Иванића и Александра Катаија.

Младост убрзо створила прилику да дуплира предност, али је у 14. минуту Саша Марковић са леве стране шеснаестерца шутирао и погодио десну стативу.

Нападач Звезде Александар Пешић је центирао са десне стране, а Катаи је у паду и уклизавањем постигао изједначујући гол, 1:1

Налети фудбалера Звезде нису престајали, а Младост је опет искористила померену задњу линију домаћих.

Још једном је стрелац био Милан Видаков у 33. минуту игре. Нападач Младости је искористио непажњу противничких дефанзиваца и у стилу великих голгетера спровео је лопту у мрежу голмана Васиљевића.

Саша Марковић је послао дугу лопту за Видакова, а овај је обишао и рутински матирао голмана Звезде Васиљевића, за ново вођство, 1:2

Црвена звезда није одустајала упркос урушеном самопоуздању, акције су биле лоше организоване, јер су играчи Младости затварали сваки празан простор у близини свог шеснаестерца.

У финишу првог дела игре, после играња руком фудбалера Младости, главни арбитар меча показао је на белу тачку.

Гелор Kанга је био прецизан са једанаест метара за ново изједначење, 2:2.

Нерешеним резултатом се отишло на петнаестоминутну паузу.

Очекивало се да Звезда на почетку другог полувремена нападне, слично као и на старту меча, међутим сваку квалитетну акцију у настајању фудбалери Младости су прекинули у раној креацији.

Екипа Младости у другом полувремену готово да није имала шансу за голом, препустили су иницијативу фудбалерима Звезде који се нису баш најбоље сналазили приликом егзекуције.

Индивидуалне акције су се завршавале изнуђеним и нерационалним шутевима, а уигране - компликованијим решењима.

Марко Ракоњац је у другом полувремену заменио Александра Пешића, а у 83. минуту је на ниски центаршут Гејлора Канге у петерац одреаговао изузетно квалитетно чиме је по први пут на мечу довео Звезду до вођства.

Капитен Црвене звезде Александар Картаи је поставио коначан резултат утакмице у 90. минуту игре.

Младост из Новог Сада је последњепласирана екипа Суперлиге Србије, али је у мечу против Звезде показала је да се с доласком Ненада Лалатовића на место главног тренера да ће се имати шансе за опстанком у лиги.

Црвена звезда у наредном колу гостује у Суботици и игра против екипе Спартака, док Младост на свом терену дочекује лазаревачку Колубару.