Арсенал граби ка титули, голеада у Брајтону без победника

Фудбалери Арсенала савладали су екипу Лидса 4:1 и наставили победоносни поход ка титули шампиона Енглеске. Фулам без Митровића поражен од Борнмута 2:1, истим резултатом Кристал Палас победио Лестер. Голеада Брајтона и Брентфорда завршена без победника 3:3, Нотингем форест и Вулвси играли 1:1.

Арсенал је новом победом, против Лидса 4:1, наставио серију добрих резултата и задржао осам бодова предности у односу на Манчестер сити, који је раније у дербију 29. кола истим резултатом савладао Ливерпул.

"Тобџије" нису имале превише проблема са екипом из Јорка, а до предности су дошле голом Габријела Жезуса са беле тачке 35. минуту утакмице на "Емирејтсу".

Већ до 55. минута било је 3:0, после погодака Вајта и Жезуса, да би почасни гол за госте постигао Кристенсен у 76. минуту.

Коначан резултат на мечу поставио је Гранит Џака у 84. минуту.

Арсенал држи прву позицију са осам бодова више, али и утакмицом више у односу на Сити.

Александар Митровић није био у конкуренцији за тим против Борнмута због црвеног картона у ФА купу, а његов тим после преокрета поражен је 2:1.

Гости су на "Виталитију" повели преко Андреаса Переире у 16. минуту, преокрет "трешњицама" донели су Таверније и Соланке у другом полувремену.

Слична ситуација виђена је и у Лондону, где је Палас савладао екипу Лестера.

"Лисице" су повеле преко Переире у 56. минуту, да би изједначење "орловима" донео аутоголом Иверсен. Важне бодове екипи Роја Хоџсона у борби за опстанак донео је Матета у зауставном времену.

Занимљив меч одиграли су Брајтон и Брентфорд, а на крају није било победника - 3:3.

Јансен и Тони су били стрелци за госте у првом полувремену, узвратили су Митома и Велбек, да би се у наставку у листу стрелаца уписали Пинок за Брентфорд, али и Мекалистер са беле тачке у 90. минуту за "галебове".

Нотингем форест и Вулвси одиграли су 1:1, а стрелци су били Џонсон за домаћина и Поденс за госте.

У последњем мечу суботњег програма, Астон Вила је као гост савладала Челси са 2:0.

Голове за тим из Бирмингема постигли су Воткинс у првом и Мекгин у другом полувремену.