Аталанта боља од Кремонезеа

Фудбалери Аталанте савладали су екипу Кремонезеа на гостовању 3:1 у 28. колу Серије А.

У утакмици споријег интензитета и темпа, Аталанта је дошла до 14 тријумфа у сезони.

Сигурном игром од старта утакмице гости из Бергама су стрпљиво градили пут ка победи.

Мартен де Рон био je стрелац водећег гола за госте у 44. минуту игре.

На почетку другог полувремена екипа Кремонезеа је заиграла сигурније у транзиционој игри, при преласку из дефанзиве у напад.

Данијел Чофани је изједначио резултат у 55. минуту ире након прецизно реализованог једанаестерца.

Жереми Бога је у 74. минуту опет довео Аталанту у предност, а коначан резултат утакмице поставио је Адемола Лукман у 94. минуту.

Аталанта се тренутно налази на петој позицији, док је Кремонезе последњепласирани тим Серије А.

У наредном колу тим из Бергама дочекује Болоњу, а Кремонезе игра против Сампдорије у Ђенови.