Барса "окренула" Реал у Ел Класику и направила велики корак ка титули

Фудбалери Барселоне савладали су мадриддски Реал у Ел Класику са 2:1 и побегли најљућем ривалу на 12 бодова предности.

Одличан дерби одиграли су Барселона и Реал Мадрид, а победа је припала домаћој екипи после преокрета - 2:1.

Две највеће шпанске екипе одиграле су нови Ел Класико, овога пута на "Камп Ноу", а утакмица није добро почела за екипу Ћавија Ернандеза.

Роланд Араухо је аутоголом обрадовао гостујуће играче и навијаче већ у осмом минуту, али до краја се радовала само Блауграна.

Серхи Роберто је у финишу првог полувремена донео изједначење, које је било на снази све до финиша меча, када су се ређала узбуђења.

Реал је постигао погодак у 81. минуту, али се Асенсио налазио у офсајд позицији, па је радост Мадриђана кратко трајала.

Играо се други минут судијске надокнаде када је Френк Кеси затресао мрежу Куртое и донео велико славље на "Камп Ноу".

Барселона је тако стекла великих 12 бодова предности у односу на вечитог ривала, па би нова титула у великој мери извукла сезону обојену испадањима из Лиге шампиона, а затим и из Лиге Европе.