Дерби дела Капитале припао Лацију

Фудбалери Лација савладали су Рому 1:0 у градском дербију и направили велики корак ка пласману у Лигу шампиона. Једини гол на мечу који је обиловао инцидентима постигао је Матија Закањи у 65. минуту утакмице

Много варница, буке и један гол обележили су Дерби дела капитале, а на крају је победу однео Лацио минималним резултатом.

Очекивано, у дербију Рима било је много неспортских ствари, а небеско плави су до тријумфа стигли поготком Матије Закањија у 65. минуту утакмице.

Само три минута касније Рома је успела да постигне погодак, али је исти поништен због офсајд позиције у којој се нашао Касале.

Посао домаћину на "Олимпику" био је олакшан после искључења Ибањеза, који је други жути картон добио већ у 32. минуту после старта на Сергеју Милинковићу-Савићу.

Лацио је тако преузео друго место на табели, бар до утакмице између Интера и Јувентуса који се игра вечерас.

Рома је остала пета на табели са пет бодова мање од градског ривала.

Сасуоло - Специја 1:0
Аталанта - Емполи 2:1

Монца - Кремонезе 1:1
Салернитана - Болоња 2:2
Удинезе - Милан 3:1

Сампдорија - Верона 3:1
Фјорентина - Лече 1:0
Торино - Наполи 0:4