Напредак извукао бод против Звезде

Фудбалери Напретка и Црвене звезде одиграли су нерешен меч у Крушевцу, 1:1 у оквиру 27. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Звезде одиграли су четврти реми у досадашњем делу сезоне, Напредак се налази на 10. месту Суперлиге Србије и до краја регуларног дела одиграће још три меча у којима ће тражити повољне резултате како би се нашли у делу табеле који води у плеј-оф.

Црвена звезда је имала резултатску предност у већем делу другог полувремена утакмице.

Црвено-бели су стигли до вођства у 38. минуту, голом Мирка Иванића, након додавања Усмана Букарија.

Статистички, али и играчки гледано утакмица у Крушевцу је била уједначена. Напредак је био равноправан противник, али су до гола стигли тек у 85. минуту.

Стрелац изједначујућег поготка за тим из Крушевца био је Бојан Матић, бивши фудбалер Партизана.

До краја меча било је спорадичних прилика на обе стране, али не и конкретних удараца ка противничком голу.

Упркос нерешеном резултату Звезда је остала усамљена на првој позицији, другопласирани ТСЦ има 18 бодова мање од црвено-белих.

У наредном колу Звезда дочекује тим Младости из Новог Сада, док ће Напредак одиграти дерби средине табеле против Колубаре.