Унион Берлин се опоравио тријумфом над Ајнтрахтом, Бајерн пао у Леверкузену

Унион Берлин славио је 2:0 пртотив Ајнтрахта у мечу 25. кола Бундеслиге, док је Бајерн поразом у Леверкузену 2:1 изгубио прво место на табели.

Бајерн више није први у Бундеслиги, пошто су Баварци у 25. колу поражени после преокрета у Леверкузену 2:1.

Екипа Јулијана Нагелсмана изгубила је прво место на табели од Борусије, а већ у следећем колу Бајерн ће на свом терену дочекати екипу из Дортмунда.

Шампион Немачке у Леверкузену је повео у 22. минуту преко Јошуе Кимиха, али је домаћин у наставку дошао до преокрета и три бода.

Оба поготка постигао је Паласиос и то оба са беле тачке, у 55. и 73. минуту.

Леверкузен је после лошег старта сезонер, под палицом Ћабија Алонса дошао до осмог места на табели.

Најпријатније изненађење Бундеслиге Унион Берлин "излечио је ране" испадања из Лиге Европе од белгијског Ројач Униона победом над Ајнтрахтом на домаћем терену.

Прво полувреме је прошло без голова, да би Унион дошао до победе у наставку.

Први гол дело је Ранија Кедире у 53. минуту. Коначан резултат поставио је Кевин Беренс у 75. минуру.

Берлински тим је испао из трке за титулу, али остаје прилика за Лигу шампиона. Сада су трећи са 48 бодова. Ајнтрахт Франкфурт је шести са 40 бодова.

Наредни ривал Униона је Штутгарт, док Ајнтрахт дочекује Бохум.

У последњој утакмици 25. кола, Мајнц и Фрајбург одиграли су без победника - 1:1.