Сампдорија боља од Вероне, Наполи убедљив против Торина

Фудбалери Сампдорије победили су на свом терену Верону 3:1, у утакмици 27. кола Серије А. Фудбалери Наполија су на гостовању убедљиво савладали екипу Торина, 4:0.

Сампдорија је победом над Вероном испливала са дна табеле Серије А.

Двоструки стрелац био за тим из Ђенове био је Маноло Габијадини, који је голове постигао у 24. и 35. минуту.

Трећи гол за домаће постигао је Алесандро Заноли у деветом минуту надокнаде времена.

Једини гол за Верону постигао је Давиде Фараони у 89. минуту.

Фудбалер Вероне Адолфо Гајч је у два наврата постигао голове, у 61. и 66. минуту, али су након консултације ВАР технологије оба гола поништена због офсајда.

Филип Ђуричић је за победнички састав одиграо 72 минута и зарадио је жути картон, док је Дарко Лазовић у Верони био на терену до 66. минута.

Сампдорија у наредном колу игра против Роме, док Верона гостује у Торину екипи Јувентуса.

Наполи убедљив против Торина

Фудбалери Наполија убедљиво су савладали екипу Торина на гостовању, 4:0 у оквиру 27. кола италијанске Серије А.

Наполи је усамљен на првој позицији на табели, Торино је убележио десети пораз у првенству.

Фудбалери гостију стигли су до раног вођства на мечу, Виктор Осимен је постигао гол у деветом минуту утакмице, а Квича Кварацлекија је повећао предност Наполија у 35. минуту игре.

До краја првог дела игре није било голова.

Наполи је слично као и првом полувремену почео игру. Виктор Осимен постигао је други гол на мечу, а трећи за свој тим у 51. минуту игре.

Коначан резултат утакмице поставио је Тангеј Ндомбеле у 68. минуту, на додавање Кварацкелије.

Наполи у наредном колу дочекује екипу Милана, док Торино гостује код екипе Сасуола.

Нападач Наполија Виктор Осимен постигао је 21 гол у досадашњем делу сезоне, а убележио је и четири асистенције.

Фјорентина савладала Лече

Фудбалери Фјорентине победили су екипу Лечеа минималним резултатом 1:0.

Аутогол који је донео тријумф екипи Фјорентине постигао је Антонио Гало у 27. минуту игре.

Сасуоло - Специја 1:0
Аталанта - Емполи 2:1

Монца - Кремонезе 1:1
Салернитана - Болоња 2:2
Удинезе - Милан 3:1

Сампдорија - Верона 3:1
Фјорентина - Лече 1:0
Торино - Наполи 0:4