Колубара на гостовању надиграла Нови Пазар

Фудбалери Колубаре победили су на гостовању екипу Новог Пазара са 1:0 (0:0), у првој данашњој утакмици 27. кола Суперлиге Србије. Јавор је са Војводином одиграо 1:1 а у трећем мечу снаге одмеравају ТСЦ и Младост из Лучана.

Колубара на гостовању надиграла Нови Пазар Колубара на гостовању надиграла Нови Пазар

Гости из Лазаревца су у врло равноправном дуелу у Новом Пазару дошли у вођство голом Уроша Ђурановића у 50. минуту ударцем главом након корнера са десне стране.

Иако су потом у 64. минуту остали са играчем мање, јер је Василије Бакић искључен због другог жутог картона, успели су да сачувају вођство до краја меча за коначну победу.

Овом победом Колубара је заузела 9. место на табели СЛС са 33 бода и ушла у трку за плеј-оф позицију, док је Нови Пазар остао на шестом месту са 44 бода.

У наредном колу екипа Новог Пазара гостује у Лучанима екипи Младости, док фудбалери Колубаре на свом терену дочекују Напредак.

У другој данашњој утакмици Јавор је са Војводином поделио бодове одигравши 1:1, а последњи данашњи дуел ТСЦ-а са Бачком Тополом је у току.