Спортинг последњи четвртфиналиста Лиге Европе

Фудбалери Спортинга изборили су пласман у четвртфинале Лиге Европе, након бољег извођења пенала 5:3. Оба меча у оквиру осмине финала завршена су нерешеним резултатима, у Лисабону је било 2:2, а у Лондону 1:1.

Током 120 минута игре у Лондону утакмица је заврешна нерешеним резултатом 1:1, будући да је и у Лисабону меч завршен ремијем 2:2, логичан исход био је извођење једанаестераца.

Сви фудбалери лисабонског Спортинга били су прецизни, почевши од Сент Џаста, Рикарда Есгаја, Гонсала Инасија, Артура Гомеса и Нуна Сантоса.

Трагичар у редовима Арсенал је Габријел Мартинели, који није успео у четвртој серији пенала да савлада противничког голмана Антонија Адана.

Едегар, Сака и Тросар пре Мартинелија су постигли голове са једанест метара.

Реванш дуел у Лондону боље су отворили домаћи фудбалери, константним нападима и иницијативом до гола су стигли у 19. минуту игре. Стрелац је био Гранит Џака.

До краја првог дела игре резултат се није мењао упркос навали гостију.

Педро Гонсалвес је успео да изједначи резултат у 62. минуту несвакидашњим голом.

Након грешке Арсеналових фудбалера на средини терена, Гонсалвес је одузео лопту и направио неколико корака на противничкој половини када је изразито прецизно шуритао у правцу голмана Ремсдејла.

Покушај одбране Арсеналовог голмана улепшао је погодак Спортинговог фудбалера.

До краја регуларног дела игре није било промене резулата.

Спорадичним нападима до краја другог продужетка обе екипе су покушавале да угрозе противнички гол, али безуспешно.

Боље извођење пенала фудбалере Спортинга одвело је у четвртфинале Лиге Европе.