Машовић стрелац у победи Бохума над Келном

Фудбалери Бохума победили су Келн у гостима са 2:0 у премијерној утакмици 24. кола немачке Бундеслиге.

Бохум је био бољи тим, заслужено је тријумфовао, а сјајну утакмицу одиграо је српски штопер Ерхан Машовић, који се нашао на списку селектора Драгана Стојковића за предстојеће утакмице у квалификацијама за Европско првенство.

Да их чека одлично вече у Келну, гости су наговестили већ у деветом минуту, када је Аустријанац Штогер реализовао пенал, за 0:1.

У наставку је виђена велика борба и веома добра дефанзива Бохума који је претио из транзиције и прекида, а коначан ударац је задао у 76. минуту. Након слободног ударца и велике гужве у казненом простору ривала лопта је стигла до Машовића који ју је из непосредне близине закуцао под пречку.

Бохум је овом победом "побегао" са последњег места на табели, прескочио је четири екипе и сада је 14. са 22 бода, мада има и меч више. Келн је на 12. позицији са пет бодова више.