Рутинска победа Наполија у Франкфурту

Фудбалери Наполија савладали су Ајнтрахт у Франкфурту 2:0 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Рутинска победа Наполија, Ајнтрахтов кошмар могао бити и гори

Фудбалери Наполија рутински су савладали Франкфурт у гостима и потврдили добру форму у којој се налазе у последње време.

Екипа коју са клупе предводи Лучано Спалети контролисала је посед већ од старта меча, док је потпуну иницијативу преузела око 20. минута сусрета.

Прву велику шансу тим из Напуља имао је у 34. минуту када је након акције по десној страни Лозано затресао оквир гола.

Већ у истој акцији Виктор Осимен био је близу лопте када га је Бута оборио непосредно пред изласком из шеснаестерца након чега је главни судија меча Артур Соареш Диас показао на белу тачку. Лопту је узео Грузин Квича Кварацхелија, али је извео лош једанаестерац који је одбранио Трап у 36. минуту.

Већ у 40. Лозано пробија по десној страни и шаље лопту у шеснаестерац коју са пет метара Лозано шаље у мрежу домаћина.

Већ минут касније Осимен постиже нови погодак, након катастрофалне грешке Ајнтрахта на средини терена, али је погодак поништен због офсајда.

Почетак другог полувремена наговестио је нове муке за Франкфурт, Наполи је нападао, а онда је репрезентативац Француске Коло Муани неспретно стартовао у 58. минуту оборивши Замба Ангису након чега је зарадио директан црвени картон.

Након црвеног картона напади Наполија постали су све опаснији што је у 65. минуту донело дуплу преденост гостима.

Акција Наполија која је обећавала од самог старта завршила се тако што је Кварацхелија петом одложио лопту за капитена Ди Лоренца који лепим ударцем лопту пласира иза Трапа.

У наставку меча су се низали напади гостију, али није било промене резултата.

Небеско-плави имају велику предност пред реванш меч у Напуљу.

Крај меча, Ајнтрахт Франкфурт - Наполи 0:2

90' Играће се пет минута надокнаде

Играће се још пет минута.

72' Нова прилика за Наполи

НАкон добре акције, Замбо Ангиса се спетљао у шеснаестерцу Кевина Трапа, пао на три метра од гола, затим пробао лукаво, са земље да матира голмана Ајнтрахта, али је лопта прошла поред гола.

67' Нова прилика за Наполи

65' ГОООЛ, Наполи дуплирао предност

Лепа акција Наполија, Кварацхелија је петом додао лопту до Ди Лоренца који је пласира левом ногом и шаље у даљи угао гола.

58' Директан црвени картон за Коло Муанија

Директан црвени картон добија Коло Муани који је са отвореним ђоном опасно стартовао на фудбалера Наполија Замба Ангису.

56' Кварацхелија пропушта нову велику шанску

Квича Кварацхелија након што је промашио пенал, пропустио је још једну велику прилику да постигне погодак и повећа вођство свог тима. Након што је Осимен изгубио лопту, она долази до Кварацхелије који је био у ситуацији један на један са голманом али је пуцао право у Трапа.

Крај првог полувремена - Наполи води 1:0

Фудбалери Наполија заслужено воде са 1:0 у Франкфурту. Након нешто затворенијих првих двадесетак минута меча, агресивност Наполија се исплатила. Прво су имали прилику да поведу из пенала, који није искористио Кварацхелија, након чега је само пар минута касније Осимен погодио за предност гостију.

41' Наполи погађа из офсајда

Катастрофална грешка фудалера Франкфурта одмах по наставку меча са средине терена, Осимен постиже сличан погодак, али је поништен због офсајда.

40' ГОООЛ Наполи води 1:0

Виктор Осимен користи центаршут Лозана са десне стране и са пет метара рутински погађа гол Трапа.

36' Брани Кевин Трап!

Одлична одбрана Кевина Трапа након лошег пенала који је под притиском промашио Грузин Квича Кварацхелија.

35' Наполи ће имати пенал

Аурелио Бута оборио је фудбалера Наполија након добре шансе гостију.

34' Наполи пропустио добру прилику

Хирвинг Лозано је након продора по десној страни погодио стативу.

25' Наполи контролише игру, али без конкретних прилика

15' Без узбуђења на старту меча

Наполи има већу контролу лопте, док је Ајнтрахт ударцима ван шеснаестерца без успеха циљао ка голу.

Почео је меч у Франкфурту

Стартна постава Наполија

За италијанску екипу ће почети: Мерет, Оливера, Ким, Рахмани, Ди Лоренцо, Зјелински, Лоботка, Занбо Ангиса, Кварацхелија, Лозано и најистуренији Осимен

Стартна постава домаћина

За Ајнтрахт меч почињу: Трап, Тута, Јакић, Нидика, Бута, Камада, Соу, Макс, Линдстром, Коло Муани и Геце

Франкфурт дочекује Наполи

Два клуба су се у европским такмичењима до сада састајала само два пута 1994. године. Оба пута победио је Ајнтрахт.