Лацио и Верона поделили бодове, Лазовић асистирао, реми Монце и Сампдорије

Фудбалери Вероне и Лација одиграли су без победника 1:1 у утакмици 21. кола италијанске Серије А. Дарко Лазовић је асистенцијом наставио низ добрих мечева. Монца и Сампдорија ремизирале су 2:2.

Верона је избегла пораз и у последњих пет утакмица од почетка године уписала више бодова него у првом делу. У првих пет мечева у 2023. години домаћин са овог меча забележио је две победе и дава ремија, уз само један пораз од Интера у Милану.

Дарко Лазовић, репрезентативац Србије добро је отворио годину. На сваком од мечева на којима је Верона освајала бодове Лазовић је имао допринос. У ремију са Торином је забележио асистенцију, против Кремонезеа је био двоструки стрелац, а потом је затресао и мрежу Лечеа . У прошлом колу је био асистент у ремију против Удинезеа.

У уједначеном првом полувремену, Наполи је стигао до вођства у 45. минуту преко Педра, да би већ по отварању другог у 51. минуту Нгонге на асистенцију Лазовића изједначио и поставио коначан резултат на мечу.

Имала је Верона шансу и да потпуно преокрене резултат и тријумфује али је гол Проведела ипак остао нетакнут.

Монца и Сампдорија такође су одиграле без победника. На стадиону "Бријантео" било је 2:2 у претпоследњем мечу 21. кола италијанског Калча.

Монца је имала већи посед лопте, контролисала игру на терену, али је упркос томе два пута јурила резултат.

Сампдорија је први пут повела у 12. минуту голом Габијадинија на асистенцију Ламерса. У 32. минуту домаћин узвраћа голом Петање.

У 52. минуту стрелац првог гола на мечу Габијадини поново се уписује у стрелце, да би Монца у последњем минуту надокнаде изједначила из пенала, стрелац је био Песина.