Бајерн сигуран против Волфсбурга, Вердер надиграо Штутгарт

На гостујућим теренима победе су славили Вердер над Штутгартом са 2:0 и водећи Бајерн над Волфсбургом у последњим утакмицама 19. кола Бунделиге. У својеврсном дербију кола Бајерн је практично победу обезбедио током 20 минута игре већ у првом полувремену.

Већ после 9. минута игре победничку серију погодака Бајерна почео је Коман који је већ после пет минута увећао предност на 2:0, а већ у 19. минути Милер постиже погодак за 3:0 после чега није било дилеме о победнику.

У остатку меча Волфсбург се није предавао али су успели само да умање разлику у 44. минуту голом Каминског, а потом су добили и играча више у другом полувремену после искључења Кимиха због два жута картона у 54. моинуту.

Ипак све наде домаћина је угасио Мусијала поготком за 4:1, па су до краја успели само да ублаже пораз поготком Сванберга у 81. минуту за коначних 4:2.

На гостовању су славили и фудбалери Вердера надигравши Штутгарт са 2:0 и другим узастопним тријумфом са 27 бодова дошли до тренутно осме позиције у шампионату.

После равноправног дуела током првог полувремена, победу гостију најавио је дански интернационалац Јенс Стаге лепим поготком са 20-так метара првим голом у сезони, а коначни резултат је у 77. минуту поставио Марвин Дукш.

Од 79. минута за победнички тим је заиграо и репрзентативац Србије Милош Вељковић.

У следћем колу Вердер дочекује Борусију из Дортмунда, а Штутгарт, који је тренутно при зачељу табеле на 16. месту са истим бројем бодова, путује у Фрајбург.