Мајорка изненадила Реал, Рајковић одбранио пенал, Ваљадолид бољи од Сосиједада

Фудбалери Реала поражени су као гости од Мајорке 1:0, у утакмици 20. кола Ла Лиге. Начо постигао аутогол, Предраг Рајковић одбранио пенал Асенсију. Ваљадолид је у гостима савладао Сосиједад минималним резултатом.

Велики ударац доживео је Реал на Балеарима, где је поражен од Мајорке 1:0 у утакмици 20. кола Ла Лиге, а један од хероја домаћег тима био је српски голман Предраг Рајковић.

"Краљевски клуб" полако губи корак са водећом Барселоном, а против Мајорке екипа Крла Анчелотија је била бољи ривал, али недовољно да се савлада српски чувар мреже.

Нису гости имали ни среће на овом сусрету, пошто је Мајорка повела аутоголом Нача Фернандеза већ у 13. минуту утакмице.

У наставу меча шансу да се докаже добио је Рајковић, који је у 59. минуту одбранио ударац арка Асенсија са беле тачке.

Занимљиво је да је то био једини ударац Реала у оквир гола током утакмице.

Реал и даље заостаје пет бодова у односу на Батрселону, али има и утакмицу више. Мајорка је 10. на табели са 28 освојених бодова.

Ваљадолид је у мечу у ком је досуђено чак девет жутих картона савладао у гостима екипу реал Сосиједада 1:0.

Борбен и такмичарски меч са доста контакта одиграле су екипе у Сан Себастијану. У првом полувремену Ваљадолид је био бољи али игру на терену нису могли а претворе у погодак.

У другом полувремену стање на терену се окренуло, Бетис је био конкретнији ривал, нападали су, низали шансе али без поготка.

Серију промашаја домаће екипе казнио је Ларин на асистенцију переза у 73. минуту чиме је и поставио коначан резултат меча.