Лестер убедљив против Астон Виле, Брентфорд против Саутемптона

Фудбалери Лестера су убедљиво савладали Астон Вилу 4:2 у 22. колу енглеске Премијер лиге, Брентфорд је доминантан био против Саутемптона, домаћин је рутински победио 3:0.

Битна победа Лестера у гостимакоји се померио из нелагодне групе последњепласираних тимова. Астон Вила је нападала, контролисала игру, два пута водила на мечу, а на крају ипак изгубила 4:2.

До првог гола домаћин је дошао у 9. минуту голом Воткинса, резултат је три минута касније поравнао Медисон након чега је уследило мирнијих двадесетак минута игре.

У 32. минуту Сутар постиже аутогол и поново враћа вођство екипи из Бирмингема. Келечи Ихеначо доноси ново изједначење у 41. минуту, да би Тете у суијској надокнади донео предност Лестеру.

Кутињо је постигао гол за домаћина у 72. минуту али је поништен након консултације ВАР-а. Коначан резултат на мечу поставља Прает у 79. минуту.

Брентфорд је на свом терену убедљиво савладао екипу Саутемптона 3:0.

У финишу првог полувремена напокон се исплатила офанзивна игра коју је тим играо. У 41. минуту Ми постиже први погодак, да би у 44. минуту Мбуемо дуплирао предност.

У другом полувремену Саутемптон је играо доста боље, били су агресивнији и више претили ривалу, ипак нису успели да дођу дожу до гола, па је тачку на мечу поставио Јенсен у 80. минуту.