Реал у наставку сломио отпор Валенсије и наставио потеру за Барсом

Фудбалери Реала савладали су Валенсију 2:0, у заосталој утакмици 17. кола Ла Лиге и пришли водећој Барселони на пет бодова заостатка.

Успео је Реал да савлада Валенсију на "Бернабеу" и тако настави поход за водећом Барселоном - после 19 одиграних кола "краљевски клуб" заостаје пет бодова.

Валенсија се држала у Мадриду у првом полувремену, у ком гости нису упутили ниједан ударац ка голу Тибоа Куртое.

Ипак, Реал је већ на старту другог дела сломио противника и дошао до заслужене победе, 14. у шампионату Шпаније.

Карим Бензема био је двоструки асистент, а голове су постигли Асенсио у 52. и Винисијус Жуниор два минута касније.

Посао домаћој екипи олакшао је Габријел Паулиста који је у 72. минуту зарадио директан црвени картон.

Реал је други на табели Ла Лиге са 45 освојених бодова, пет мање у односу на водећу Барселону, док је Валенсија 14. са 20 бодова.