Фудбалери Њукасла у финалу енглеског Лига купа

Фудбалери Њукасла пласирали су се у финале енглеског Лига купа, пошто су на свом терену победили Саутемптон 2:1 у реванш мечу полуфинала.

Њукасл је изборио финале Лига купа, , пошто је у првом мечу славио са 1:0. И у реваншу је надиграо тим Саутемптона и тако стигао до борбе за трофеј.

Оба гола за Њукасл у вечерашњем мечу постигао је Шон Лонгстаф у петом и 21. минуту. Једини стрелац за госте био је Че Адамс у 29. минуту.

Домаћи тим је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 82. минуту искључен Бруно Гимараеш.

Њукасл ће у финалу Лига купа играти са бољим из двомеча између Нотингем Фореста и Манчестер јунајтеда.

"Црвени ђаволи" су у првој утакмици полуфинала славили са 3:0, а реванш је на програму сутра од 21 сат на "Олд трафорду".