Болоња рутински савладала Специју, Салернитана у гостима боља од Лечеа

Фудбалери Болоње на свом терену победили су Специју 2:0 у оквиру 20. кола италијанске Серије А. Салернитана је у гостима добила Лече 2:1.

Домаћин је у потпуности био доминантан на овој утакмици и претио од самог старта меча.

Болоња је имала већи посед лопте из којег су долазили до шанси. Прву велику прилику на мечу пропустио је Фергусон након доброг корнера, ипак шутирао је право у голмана који није имао тежак посао да ухвати ту лопту.

Само минут касније Стефан Пош на асистенцију Рикарда Орсолинија закуцава лопту под пречку.

Прва половина другог полувремена протекла је у знаку Орсолинија који је прво пропустио прилику у 69. минуту у којој се нашао један на један са голманом, да би му пет минута касније гол био поништен због офсајда.

Орсолини се ипак уписује у стрелце у 77. минуту и поставља коначан резултат на мечу.

Салернитана је у гостима савладала Лече са 2:1 чиме га је престигла на табели и сада је на 14. позицији.

Сви голови постигнути су у првом полувремену. Булаје Диа је већ у 5. минуту донео предност гостима идеалним ударцем у леви угао.

Тони Вилхена на асистенцију Булаје Дие дуплира предност Салернитане у 20. минуту, да би само три минута касније Ђузепе Пецела је додао до Стрефаце који поставља коначан резултат на мечу.

У другом полувремену Салернитана је имала неколико прилика да повећа резултат, али није успела да их искористи.