Рома рутински изашла на крај са Специјом, реми Јувентуса и Аталанте

Фудбалери Роме савладали су у гостима екипу Специје 2:0 у оквиру 19. кола италијанске Серије А. Јувентус и Аталанта поделили су бодове одигравши 3:3.

Рома је лако савладала Специју која "вучици" није упутила ниједан шут у оквир гола.

Гости из Рима су ималиконтролу на терену током читавог меча, а акције које су створили претворили су у голове, што домаћа Специја није успела.

Први гол Рома је постигла у најгорем тренутку по ривала, Ел Шарави је у 45. минуту матирао голмана Специје Бартомела Драговског.

Други гол на мечу и кначан резултат поставио је Абграхам четири минута по наставку меча.

Овом победом Рома се на трећој позицији изједначила са Интером из Милана.

Меч пун преокрета између Јувентуса и Аталанте у Торину завршен је ремијем 3:3.

Водила је Аталанта, па је Јувентус преокренуо, па су гости поново дошли до предности да би клуб из Торина још једном изједначио.

Атланта је до предности дошла већ у 4. минуту путем Лукмана ком је асистирао Бога, у 25. минуту Анхел ди Мариа доноси поравнање поготком из пенала, да би десет минута касније, у 34. Милик довео Торињане у вођство 2:1.

Резултат се није мењао до полувремена, да би већ у првом минуту другог дела Мехле донео ново изједначење. Лукман потом својим другим голом на мечу враћа Аталанту у предност, да би Данило у 66. минуту поставио коначних 3:3.