Борусија боља од Аугзбурга, Леверкузен у гостима савладао Мехенгладбах

Чак 12 голова у две утакмице 16. кола немачке Бундеслиге. Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су на свом терену Аугзбург 4:3, док је Леверкузен био бољи од Борусије Мехенгладбах 3:2.

Чак седам голова виђено је на "Сигнал идуна парку" где је Борусија три пута водила па Аугзбург три пута изједначио.

Иако је Борусија контролисала темпо утакмице и више нападала ривала Аугзбург је шансе до којих је дошао искоришћавао и тако меч чинио занимљивим.

Прво полувреме протекло је у потпуном знаку домаћина који је имао 60% поседа лопте у својим ногама и упутио 16 шутева ка голу ривала.

Дортмунд је до вођства стигао у 29. минуту голом Белингема, да би Аугзбург изједначио у 40. голом Мајера. Два минута касније, у 42. Шлотербек је вратио предност домаћину, да би Демировић четири минута касније поново поравнао резултат.

Бино-Гитенс је у 75. минуту затресао мрежу Аугзбурга за 3:2, да би два минута касније Чолина изједначио на 3:3.

Два минута касније Рејна је погодио за ново вођство Борусије које је домаћин одржао до краја меча.

Узбудљиву утакмицу играли су и Борусија Мехенгладбах и Бајер Леверкузен у којој је тријумфовао домаћин 3:2.

Бајер је већ на полувремену иако стање на терену то није указивало имао завидних 2:0. Голове за клуб из Леверкузена постигли су Бакер у 21. и Адли у 43. минуту.

У другом полувремену Мехенгладбах је поново био агресивнији тим и имао више лопте у својим ногама, ипак гости су поново први дошли до гола. У 67. минуту Амири је на асистенцију Адлија погодио за 3:0.

Домаћин је у 82. и 92. минуту ублажио пораз головима искусног Ларса Стиндла.