Келн прегазио Вердер из Бремена

Фудбалери Келна убедљиво су на свом терену победили Вердер из Бремена резултатом 7:1 у утакмици 16. кола немачке Бундеслиге.

Дерби средине табеле немачке Бундеслиге завршен је тешким поразом Вердера, који у Келну није славио дуже од две деценије.

Екипа Келна је од самог почетка меча играла одлучно и агресивно, па је повела већ у деветом минуту, када је Маина дао гол после доброг контранапада.

До 21. минута је било 3:0 за домаће, а два пута је стрелац био Штефан Тигес.

Ељес Схири је дао четврти гол у 30. минуту, да би млади везиста Денис Хусеинбашић шест минута касније повисио на 5:0.

До краја полувремена је Никлас Филкруг главом дао гол за госте из Бремена, испоставиће се једини.

Није Вердер имао снаге за повратак после шокантних 45 минута фудбала, а Келн је до краја меча још два пута тресао мрежу противника - Схири се још једном уписао међу стрелце, а за седми гол заслужан је дефанзивац Вердера Марко Фридл који је лопту сместио у сопствену мрежу.

Репрезентативац Србије Милош Вељковић био је стартер за Вердер и одиграо је целу утакмицу коју ће покушати што пре да заборави.