Наполи не посустаје, осећа се мирис Скудета на југу

Фудбалери Наполија рутински су савладали Салернитану 2:0, у утакмици 19. кола Серије А. Наполитанци наставили поход ка титули, сада имају 12 бодова више у односу на другопласирани Милан.

Невероватно је како сигурно и уиграно делује екипа Наполија ове сезоне, па победе на гостовањима односи са великом дозом рутине. Тако је било и у Салерну, где је тим Лучана Спалетија савладао домаћу Салернитану 2:0.

Наполи је новим тријумфом стекао 12 бодова предности у односу на другопласирани Милан, који свој меч 19. кола игра у уторак у Риму против Лација.

Гостујући тим био је доминантан на "Ареки" стадиону, а до предности је Наполи стигао у последњим тренуцима првог полувремена, када је Ђовани Ди Лоренцо постигао погодак.

Тек што је почело друго полувреме у листу стрелаца уписао се и Виктор Осимен и тако поставио коначан резултат утакмице.

Наполи наставља да граби ка титули шампиона, коју југ Италије чека од 1990. године.

Наруку Наполију иде и казна од 15 бодова која је изречена Јувентусу, али и нешто лошија форма у којој се налазе милански великани.

Салернитана је остала на 16. месту са 18 освојених бодова.