Леверкузен чува врх, убедљиви Вердер

Фудбалери Бајера из Леверкузена сачували су водеће место на табели немачког првенства, пошто су у 22. колу Бундеслиге на свом стадиону савладали Волфсбург са 2:1. Први гол Нистерлоја, Кузмановић од 57. минута у игри.

"Аспиринџије" су повеле у 48. минуту поготоком Штефана Рајнарца, а предност су дуплирали захваљујући аутоголу Андреа Ленца. Пораз актуелног шампиона Немачке ублажио је Един Џеко у 79. минуту.

Екипа Вердера је серију од шест узастопних пораза прекинула убедљивом победом од 5:1 против домаћег Хановера. Тим из Бремена повео је голом Петера Нимајера у 11. минуту, а седам минута касније на 2:0 повисио је Налдо. Аутоголом Леона Андреасена у 26. минуту Вердер је дошао до још убедљивије предности, а четврти погодак за госте дао је Арон Хант у 44. минуту.

Кристијан Шулц је у 59. минуту постигао почасни гол за Хановер, а коначан резултат поставио је Клаудио Писаро у 68. минуту. Екипа Хамбурга остала је у трци за висок пласман пошто је у гостима савладала Штутгарт са 3:1.

Своја прва два гола у дресу Хамбурга постигао је холандски интернационалац Руд ван Нистелрој, који је у зимском прелазном року дошао из мадридског Реала.

Репрезентативац Србије и члан Штутгарта Здравко Кузмановић ушао је у 57. минуту у игру уместо Тима Гебхарта.