Ужарена атмосфера, ревија црвених картона и "пројектил" Гудеља - севиљски дерби без победника

Бетис и Севиља одиграли су без победника 1:1 у утакмици 13. кола Ла Лиге. Меч обележила три искључења, али и феноменалан погодак српског репрезентативца Немање Гудеља.

Дерби Севиље, у оквиру 13. кола фудбалског шампионата Шпаније, донео нам је ватрену фудбалску атмосферу којој су многи подлегли, па су на утакмици виђена чак три искључења.

У 38. минуту туакмице гости су остали са играчем мање на терену, због искључења Монтијела, а Севиља је до предности дошла пет минута касније - аутогол је постигао искусни Хесус Навас, само неколико тренутака пошто је у игру ушао са клупе за резервне играче.

У последњим тренуцима првог полувремена, црвени картон зарадио је прва звезда Бетиса Набил Фекир, што је само наговестило драму у наставку.

Већ на старту другог дела Бетис остаје без још једног играча, овога пута искључен је Борха Иглесијас, па се домаћин изненада нашао у подређеном положају.

Бољу игру са играчем више гости крунишу у 81. минуту и то захваљујући феноменалном поготку српског репрезентативца Немање Гудеља, који је послао прави пројетил са 25 метара у мрежу Бетиса.

Гудељ је могао да израсте у правох хероја Севиље, али је његов ударац у 90. минуту завршио на пречи Бетисовог гола, да би нешто касније Србин још једном покушао, али је бравурозно интервенисао Клаудио Браво.

После 13. кола Ла Лиге, Бетис је остао четврти на табели са 24 освојена бода, Севиља је побегла из опасне зоне и сада заузима 17. место са 11 бодоова.