Атлетико са играчем више избегао пораз, Реал Сосиједад преживео са десеторицом

Атлетико Мадрид и Еспањол ремизирали су 1:1 у мечу 13. кола Примере. Меч Реал Сосиједада и Валенсије завршен истим резултатом.

Екипа Дијега Симеонеа није успела да дође до три бода, иако је од 28. минута играла са играчем више. У једном тренутку игре су чак и губили.

Леандро Кабрера је као последњи играч одбране начинио прекршај који се аутоматски санкционисао црвеним картоном. Гостујући тимови са играчем мање немају много шансе да изборе позитиван резултат.

Међутим, Атлетико није успео да предност играча више претвори у предност на семафору. Мреже су мировале током литавог првог полувремена.

Притисак на домаће се тек подигао када је Серхи Дардел у 65. минуту постигао гол за Еспањол.

До изненађења није дошло, спречио га је Жоао Феликс голом у 78. минуту.

Атлетико је овим ремијем стигао до 24 бода, допустивши Реал сосиједаду и Бетису да га претекну у борби за место у Лиги шампиона. Еспањол је на 16. месту са 12 бодова.

Идентичан резултат виђен је на дуелу Реал Сосиједада и Валенсије, као и црвени картон.

Аутогол Хуга Гиљемона у 10. минуту донео је предност Реал сосиједаду. Проблем је настао кад је директни црвени картон после консултације ВАР-а добио Ариц Елустондо седам минута касније. Валенсија је убрзо изједначила, у 25. минуту преко Самјуела Лина.

Реал Сосиједад је на шестој позицији са 23 бода, Валенсија је у средини табеле са 16 бодова.