Бајерн сигуран у Берлину, само Дортмунд славио на свом терену

Фудбалери Бајерна надиграли су Херту са 3:2 на гостовању и потврдио прву позицију на табели. На гостујућим теренима убедљиве победе остварили су Лајпциг против Хофенхајма са 3:1, а Волсбург је надиграо Мајнц са 3:0 у утакмицама 13. кола Бундеслиге. На свом терену Дортмунд је био очекивано убедљиво бољи од Бохума са 3:0.

Тим Бајерна је одличном игром предводио репрезентативац Камеруна Шупо Мотинг који је постигао два поготка за свој тим. Мало му је недостајало и да постигне хет трик јер је и трећи пут затресао мрежу Херте али је тај погодак судија поништио после консултације са ВАР технологијом.

Бајер је убедљиво повео са 3:0 већ у првом полувремену, а серију је отворио Џамал Мусијала поготком у 12. минуту а Мотинг је у 37. минуту уз два напада постигао два поготка.

Ипак домаћини само неколико минута касније успевају са вра поготка да смање на 3:2 којико је потом остало до краја меча.

На гостујућим теренима победе су славили Лајпциг против Херте са 3:1, а Волсбург је надиграо Мајнц са 3:0, а само је Дортмунд на свом терену очекивано надиграо Бохум који је на зачељу табеле.

Бохум је практична поражен већ у првом полувремену када је било три разлике за црно-беле уз два гола Мукока и један Рејне из пенала.

Потом су без много напора одржали убедљиву предност до коначне победе.