Прва Станковићева победа - Сампдорија боља у дербију зачеља у Кремони

Фудбалери Сампдорије победили су Кремонезе 1:0 у утакмици 11. кола италијанске Серије А, па је Дејан Станковић на гостовању у Кремони уписао прву победу на клупи тима из Ђенове.

Екипа Дејана Станковића је славила против Кремонезеа, у сусрету једина два тим која пре меча у Кремони нису осетила укус победе у Серији А.

Бивши тренер Црвене звезде је после ремија са Болоњом и пораза од Роме, успео да савлада Кремонезе у гостима.

Сампдорија је са своја прва три бода, колико је претходно збирно освојила у укупно 10 мечева, прескочила вечерашњег ривала на табели и више није на самом дну.

Једини гол на мечу постигао је Коли у 78. минуту. После центаршута са леве стране, Габијадини је спустио лопту у петерац, где је Коли натрчао и погодио празну мрежу.

Имао је тим из Ђенове и среће, пошто је Сирил Десерс био непрецизан са беле тачке у седмом минуту. Голман Аудеро успео је да одбрани једанестерац Холанђанину.