Звезда поразом започела Лигу Европе, Монако славио у Београду

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Београду од екипе Монака са 1:0 у мечу првог кола Групе Х Лиге Европе.

Крај меча: Црвена звезда - Монако 0:1

90' +1 - Милуновић покушава главом, Нибел опет брани

Добро изведен корнер Звезде, лопта је ишла на Милуновића, чији ударац главом зауставља Нибел.

Играће се још пет минута

Четврти судија показао је да ће надокнада износити пет минута.

90' - Ништа од пенала

Након консултовања са ВАР собом, а онда и личном провером, судија Осмерс повукао је одлуку о досуђеном једанаестерцу за Монако.

89' - Нови пенал за Монако

Милуновић обара Ембола, а судија поново показује на пенал.

78' - Звезда тражи пенал, судија одмахује руком

Пробио је и пао Бен у шеснаестерцу Монака након дуела са противничким дефанзивцом, али је судија Осмерс окарактерисао тај старт као чист.

74' - ГОЛ! Монако води, Емболо сигуран са пенала

Швајцарски нападач преварио је Борјана и послао лопту у мрежу.

72' - Пенал за Монако

Оно што је деловало као потпуно безопасна ситуација, испоставило се као пенал за Монако, пошто је Срнић оборио Головина у шеснаестерцу Звезде, а немачки арбитар одмах је показао на белу тачку.

На стадиону преко 40 хиљада људи

Према званичним подацима, утакмицу са трибина прати 40.226 гледалаца.

60' - Катаијев слободњак умало завршава у голу

Одлично је Звездина десетка директно, искоса из слободног ударца шутирала ка голу Монака, али је поново сјајно интервенисао голман Нибел, чиме је спречио погодак српске екипе.

56' - Канга погађа пречку

Одличан ударац Звездиног везисте са дистанце, зауставио је прво голман Нибел, а онда и пречка. Звезда је до гола могла и након корнера, али је покушај Милуновића главом отишао поред гола.

55 - Звезда агресивнија и на старту другог дела

Већ три или четири пута на старту другог дела меча, Звезда озбиљније притиска и прилази голу ривала.

46' - Настављен је меч

Није било промена у саставима обе екипе на полувремену...

Полувреме: Црвена звезда - Монако 0:0

Након првих 45 минута, резутлат је 0:0.

43' - Букари у најбољој шанси, Нибел брани

Фантастичан контра-напад српске екипе, у којем је Канга упослио Букарија, који је претрчао дужину терена, избио пред Нибела, али немачки голман успева да интервенише и сачува своју мрежу.

37' - Звезда најближа голу, остаје 0:0

Могла је Црвена звезда до гола и вођства у 37. минуту након прекида, када је голман Нубел испустио лопту у свом петерцу. Драговић је пратио ситуацију и главом покушао да постигне погодак, али лопта одлази мало поред гола Монака.

16' - Монако пропушта огромну шансу

Звезда губи лопту на својој половини, што Монако умало претвара у гол. Срећом по црвено-беле, Камара из веома изгледне позиције шутира поред гола.

10' - Звезда боље ушла у меч

Српска екипа је енергичније и директније ушла у меч, што је у неколико наврата умало могло да донесе озбиљнију шансу, али је недостајало концентрације и среће у завршном пасу.

1' - Почео је меч

Судија Осмерс означио је почетак меча.

Око 45 минута до почетка меча, очекује се солидна посета

Навијачи у све већем броју пристижу и улазе на стадион "Рајко Митић."

Није познато још увек колико ће навијача бодрити шампиона Србије у првом мечу у Лиги Европе ове сезоне. Очекује се солидна посета, која би могла достићи између 30 и 35 хиљада гледалаца.

Познати састави тимова:

Црвена звезда: Борјан, Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић, Срнић, Саного, Букари, Канга, Катаи, Пешић.

Монако: Нибел, Дисаси, Марипан, Бадијашил, Енрике, Вандерсон, Камара, Фофана, Минамино, Головин, Бен Једер.

Све више навијача око стадиона

Навијачи пристижу на стадион, неки су већ заузели своје позиције.

И полиција је спремна

Јаке полицијске снаге су свуда око стадиона и у околним улицама, чије се затварање ускоро очекује.

Како јавља наш репортер сви прилази стадиону су обезбеђени.

Малишани са барјацима стигли на стадион

Маракана спремна за почетак меча

Завирите у свлачионицу Црвене звезде

Поред Монака ривали су Ференцварош и Трабзонспор

Жреб у Истанбулу је одлучио да у групи Х играју против Монака, Ференцвароша и Трабзонспора.
Црвена звезда је у групну фазу Лиге Европе ушла након што је елиминисана од Макабија у плеј-офу квалификација за Лигу шампиона.