Челси и Тотенхем поделили бодове, Тухел и Конте украли шоу

Челси и Тотенхем се с правом сврставају међу кандидате за освајање шампионске титуле, а то су и показали у првом овосезонском дербију - 2:2. Челси био бољи ривал, Кејн донео бод гостима у последњим тренуцима меча. Утакмицу обележио и физички сукоб два менаџера, Тухела и Контеа.

Први велики дерби ове сезоне у Премијер лиги оправдао је очекивања - Челси и Тотенхем су у једном жестоком дуелу поделили бодове - 2:2.

Утакмицу је обележио и сукоб два менаџера, Томаса Тухела и Антонија Контеа, који су у неколико наврата долазили у физички сукоб, а на крају утакмице морали су да их раздвајају како не би дошло и до повреда.

Домаћи тим оставио је бољи утисак, али је Тотенхем вребао своју прилику и када је до ње дошао знао је да је искористи.

Челси је био први ривал у првих 45 минута, а гостујући играчи су у појединим моментима деловали потпуно збуњено на терену.

После почетне иницијативе Тотенхема, плавци се ослобађају притиска и прете ка голу Лориса. До поготка су дошли у 19. минуту и то после комбинације новајлија.

Кукуреља је извео корнер, а Калиду Кулибали остао заборављен на другој стативи и лепим волеј ударцем погодио мрежу противника.

Ретки су били покушаји гостију, а најбољу прилику имао је Рајан Сесињон, који је побегао иза леђа одбране Челсија, али је његов ударац зауставио Едуар Менди.

Много бољу утакмицу гледали смо у другом полувремену, напади су се смњивали на обе стране, а Конте је учионио нешто што ретко ради - заиграо је са четири играча у последњој линији.

Сон је тестирао Мендија, док је Кејн промашио из изгледне ситуације. На другој страни велику прилику пропустио је Рахим Стерлинг, а онда је Тотенхем дошао до изједначења.

Играо се 68. минут, када је Жоргињо изгубио лопту у свом казненом простору, што велике екипе знају да искористе - Дејвис је био асистент, а Пјер-Емил Хојбјерг прецизним ударцем шаље лопту у мрежу Мендија.

Умало после поготка није дошло до физичког сукоба између два менаџера, обојица су добро прошли са по жутим картоном.

Челси је поново појачао темпо после примљеног поготка, а Кај Хаверц је прошмашио немогуће.

Ипак, плавци стижу до предности у 77. минуту - после освојене лопте Стерлинг је упослио Риса Џејмса који лако варта Лориса и доноси ново вођство Тухеловом тиму.

Када се чинило да је Черлси остварио нови тријумф ниоткуда се појавио Хари Кејн - капитен енглеске репрезентације није се видео 90 минута, али је у последњим тренуцима меча постигао погодак, после корнера Перишића.

Тотенхем је тако дошао до бода, а после меча још једном су се сукобили менаџери два тима, који су показали колико им је овај дуел значио за наставак сезоне.

Обојица су зарадили искључење, па ће њихови у следећем колу бити ускраћени за помоћ поред аут линије.